Archiwum kategorii: Aktualności

Występy nadesłane na VIII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podlaskiego ” Wirtualnie Bliżej Siebie” Hajnówka 2020.

Szanowni Państwo!

Bardzo dziękujemy za nadesłane nam wspaniałe filmy z Waszymi występami.

Nasz informatyk pracuje nad zamieszczeniem ich na stronie naszego Domu,którą właśnie oglądacie.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia wszystkich  występów na naszej stronie na Facebooku . Aby tam trafić, należy wpisać w facebookowej wyszukiwarce hasło Środowiskowy Dom Samopomocy w Hajnówce.

Pięknie dziękujemy za udział w naszym wirtualnym spotkaniu!

Życzymy dużo zdrowia i … do zobaczenia !

24.09.2020,1.10.2020 r. Wizyty w punkcie gastronomicznym.

Pan Marcin i Pani Joanna  wraz z podopiecznymi, podczas zwiedzania miasta, nieoczekiwanie trafili na punkt gastronomiczny…Pokusa była zbyt wielka, by się od niej powstrzymać!

 

22.09.2020 r. Wizyta w klubokawiarni LipowaArt.

A tam – nauka pieczenia babeczek – podobno smakowały…

22.09.2020 r. Jesienne nastroje w naszym Domu…

W Pracowni Haftu i Szycia  oraz w aneksie Panie i Panowie zajęli  się przystrajaniem ośrodka w jesienne barwy…

17.09.2020 r.Warsztaty ze słomy w Muzeum Kultury Białoruskiej…

Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać historię wyplatania rożnych przedmiotów codziennego użytku ze słomy oraz spróbować swoich sił w tej dziedzinie. To wcale nie jest takie proste!

 

VIII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podlaskiego ” Wirtualnie Bliżej Siebie”.

Postanowiliśmy zaprosić uczestników oraz pracowników środowiskowych domów samopomocy z naszego województwa do udziału w VIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy  Województwa Podlaskiego ” Wirtualnie Bliżej Siebie”, który stanowi kontynuację spotkań organizowanych przez nasz Dom przed laty. Celem przeglądu jest integracja podopiecznych i pracowników w czasie pandemii w sposób umożliwiający zachowanie dystansu społecznego oraz nie zagrażający naszemu zdrowiu. Mamy nadzieję, iż twórczość artystyczna wywoła uśmiech na naszych twarzach i poprawi samopoczucie w tym tak trudnym dla wszystkich okresie.

 Prezentację  nadesłanych materiałów na naszej stronie internetowej oraz na stronie Facebooka planujemy na dzień 23.X.2020 r.

Lipiec /sierpień 2020 – realizujemy wakacyjny plan zajęć!

Od 25.05.2020 r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Hajnówce jest otwarty dla podopiecznych! Zapraszamy serdecznie!

          Pracujemy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30 z zachowaniem rekomendacji Ministerstwa Zdrowa, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczących działalności placówek  dziennego pobytu.

                                                                    Serdecznie zapraszamy!

 

 

11.03.2020 r. Warsztaty garncarskie w Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

 Propozycję uczestniczenia w warsztatach garncarskich, złożoną nam przez Tomasza Tichoniuka, kierującego hajnowskim Muzeum Kultury Białoruskiej, przyjęliśmy z niekłamaną radością.  Warsztaty prowadził Pan Mirosław Piechowski z Czarnej Wsi Kościelnej, którego rodzina zajmuje się garncarstwem od pokoleń. Podczas spotkania nie tylko zdobyliśmy wiedzę teoretyczną na temat pracy z gliną,ale również mieliśmy możliwość spróbowania własnych sił w tej materii…