Archiwa kategorii: Aktualności

5.04.2019 r. ” Impreza Rekreacyjno – Sportowa w Wodzie ” .

Grupa naszych podopiecznych pod opieka Pana Kuby i Pana Marcina wzięła udział w imprezie rekreacyjno – sportowej w Parku Wodnym w Hajnówce.

 

XII Przegląd ” Haft i Koronka” Powiatu Hajnowskiego.

Pani Joanna wraz z Panią Wiesławą odwiedziły Dom Kultury, by zapoznać się z pokonkursową wystawą wspomnianego przeglądu. Należy wspomnieć, iż nasza podopieczna Małgorzata Kalinowska otrzymała wyróżnienie za przygotowanie wspaniałych prac…Panie były zachwycone wystawą!

S.W.

 

 

2.04.2019r. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

W tym roku ogólnomiejskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Hajnówce. W niebieskim korowodzie poruszającym się ulicami miasta oraz w  występach w amfiteatrze miejskim wzięło udział prawie 600 osób. Uczestniczyło w nich 16 placówek oświatowych z Hajnówki. Nasza grupa wokalna wzięła udział w wykonaniu piosenki przygotowanej przez SOSW. Posadziliśmy również symboliczne niebieskie bratki na specjalnie przygotowanym na te okazję klombie…

S.W.

1.04.2019 r. Wygrany ” casting” na nowego gitarzystę grupy „Powroot” z ŚDS!!!!

Pan Jan zażyczył sobie sesji zdjęciowej z gitarą, po obejrzeniu której oznajmił, iż zacznie zgłębiać tajniki gry na tym instrumencie i wkrótce zastąpi obecnego gitarzystę….Niniejszym przedstawiamy sceniczny wizerunek Jana!

S.W.

27.03.2019 r. Spotkanie pracowników ŚDŚ z rodzicami podopiecznych SOSW w Hajnówce.

W ramach promowania działalności naszego domu , koleżanka Monika Mirończuk oraz kolega Stanisław Wereszczyński odbyli spotkanie z rodzicami uczniów Specjalnego – Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce. Serdecznie dziękujemy  Dyrektor SOSW Pani  Lucynie Wawreszuk za umożliwienie nam zorganizowania spotkania.

S.W.

 

 

 

28.03.2019 r. Spotkanie muzyczne w ŚDS.

W związku ze zbliżającymi się obchodami  Dnia Autyzmu i przygotowywanym z tej okazji przez SOSW w Hajnówce marszem oraz występem artystycznym w amfiteatrze miejskim ,odbyliśmy w naszym domu wspólną próbę muzyczną mającą na celu nauczenie się piosenki wybranej do wykonania na scenie. Tym razem nasz udział ograniczył się do wsparcia wokalnego, gdyż Pan Artur przygotował wcześniej  samodzielnie podkład muzyczny. Dzielnie pracowaliśmy nad opanowaniem materiału muzycznego .

S.W.

22.03.2019 Powitanie Wiosny w ŚDS !

Co prawda w tym roku wiosna bardzo zwleka z rozgoszczeniem się na dobre w naszym regionie, niemniej jednak plan roczny realizować trzeba…Tradycyjnie już zaprosiliśmy delegację ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce, by wspólnie pożegnać zimę i powitać upragnioną porę roku – Wiosnę. Urządziliśmy wiosenne konkursy, poczęstunek oraz wspólne śpiewanie, podczas którego dzielnie wspierał nas Pan Jarek z SOSW.  Było sympatycznie!

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet 08. 03. 2019 r.

W tym roku Panów reprezentował dzielnie jedynie Pan Kuba, gdyż pozostałych mężczyzn „zdziesiątkowały” choroby… Na szczęście nasze ośrodkowe niewiasty – pracownice i stażystki- stanęły na wysokości zadania i wraz z Kubą przygotowały ciekawy program artystyczny oraz  wyjątkowo smaczne ( podobno)  zapiekanki…

 

” Tłusty Czwartek” w ŚDS, czyli folgujemy kulinarnym słabościom … 28.02.2019 r.

W tym jakże przyjemnym dniu kuchnię zaanektowała ekipa kucharzy amatorów – zwolenników łakoci, którzy pod przewodnictwem Pana Marcina i Pani Wiesi przygotowali kilka rodzajów pączków z przeznaczeniem na popołudniową konsumpcję  podczas  odczytu w sali muzycznej  na temat pochodzenia  tych smakołyków oraz historii obchodów ” Tłustego czwartku”.

S.W.

14.02.2019 r.” Walentynki „

      Do zwyczaju obchodzenia ” Walentynek” mamy dość rozsądny stosunek, jednak wychodzimy z założenia, iż jest to  zawsze jakaś okazja do okazania sobie sympatii, zjedzenia czegoś smakowitego czy zdobycia informacji na temat  Świętego Walentego oraz historii obchodów dnia zakochanych . Dzień rozpoczęliśmy od przedstawienia charakterystyk  klientów biura matrymonialnego ” Ostatnia szansa”, potem udaliśmy się do kuchni, gdzie wspólnymi siłami, pod czujnym okiem Pani Uli i Pani Wiesi przygotowaliśmy cztery  ogromne pizze, po czym wróciliśmy do sali na dalsze odczyty pozostawiając pizze w piekarniku… Pani Joanna rozdała podopiecznym walentynkowe upominki, zaś Pan Stanisław niezmordowanie odkrywał karty historii … Odwiedziła nas również  dawna stażystka Pani Marta ze słodkim ” Marcinkiem” . Przygotowane pizze okazały się przepyszne, zaś  słodycze i owoce stanowiły po ich zjedzeniu  doskonały deser uzupełniający ewentualnie pozostałe  miejsce w żołądku…. I tak to, na wykładach i biesiadach, upłynął nam Dzień Zakochanych…

                                                                                                                   S.W.

13.02.2019 r. Spacer po mieście – „przedwalentynkowe” ” zakupy…

            Zbliżające się ” Walentynki ” stały się impulsem do przygotowania słodkiego poczęstunku, który miał umilić nam ” Święto Zakochanych”. Dzień wcześniej wybraliśmy się więc  do miasta, by dokonać zakupów słodyczy oraz owoców. Niestety pogoda sprawiła nam poważny zawód- rozpadał się deszcz i pojawił się silny wiatr,ale żadne siły natury nie były w stanie powstrzymać nas przed wykonaniem zadania. Najsmaczniejsze  słodycze w najlepszych cenach znaleźć można w hajnowskim … sklepie rybnym, toteż tam udaliśmy się  w pierwszej kolejności. Owoce zdobyliśmy w pobliskiej ” Biedronce”. Szczęście nam dopisywało, gdyż po drodze  Piotr- w ramach treningu budżetowego – nabył wspaniałe dżinsy w doskonałej cenie…

                                                                                                                     S.W.