Spotkanie kulinarne

Po długiej covidowej przerwie wracają spotkania kulinarne🍽️. Dziś wspólnie z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce przygotowaliśmy pyszną sałatkę krabową!

Spotkanie muzyczne

Kolejne owocne spotkanie muzyczne z naszymi przyjaciółmi z Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hajnówce ! Wspólnie przygotowujemy repertuar muzyczny na majowy występ. 📢🎺🎸🪕🎻🪘🥁🪗🎤🎷🎙️

Wielkanocne przygotowania

Święta Wielkanocne oraz Niedziela Palmowa za pasem, dlatego podopieczni postanowili własnoręcznie przygotować palmy oraz pisanki 😀🐰🐣🐤🐥

Pierwsze wiosenne porządki na terenie ośrodka

Wykład Pani Marty Chmielińskiej

Dziś podczas zajęć kulturalno – oświatowych wysłuchaliśmy arcyciekawego wykładu Pani Marty Chmielińskiej o Archiwach, w tym o Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

Impreza sportowo-rekreacyjna w Parku Wodnym w Hajnówce

Dziś nasz ośrodek został zaproszony przez hajnowski OSIR i Park Wodny na imprezę rekreacyjno-sportową z udziałem osób niepełnosprawnych. Spotkanie przebiegało we wspaniałej atmosferze. Była rywalizacja wśród wielu dyscyplin wodnych, gier i zabaw zręcznościowych jak i wyścigów sprawnościowych.
Dziękujemy organizatorom za tak przyjemne spotkanie i liczymy na kolejne zaproszenie za rok!

Wizyta w siłowni Endorfina

Wizyta podopiecznych w hajnowskiej siłowni Endorfina. Podczas ćwiczeń na rozmaitych, stacjonarnych sprzętach sportowych pod okiem profesjonalnego trenera zgłębialiśmy wiedzę praktyczną jak i również teoretyczną. Zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci, czekamy na następną wizytę na siłowni🏆 😀💪🦾👍!

Występ muzyczny na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Hajnówce

Pomimo daty ( w końcu dziś pierwszy kwietnia) występ muzyczny na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym odbył się naprawdę…Również jak najbardziej rzeczywiste były zaserwowane nam ciasta, jednakże smakowały…bajecznie!

Farbowanie jaj Wielkanocnych

Farbowanie jaj na Wielkanoc to chyba jedna z ważniejszych tradycji świątecznych. Sposobów jest wiele. W tym roku dzięki uprzejmości Pani Marty Chmielińskiej nasi podopieczni poznali jeden z najbardziej znanych i tradycyjnych sposobów barwienia jaj w cebulniku oraz doskonalili sztukę zdobienia woskiem pszczelim😊.

Powitanie wiosny

Dziś podczas zajęć kulturalno – oświatowych powitaliśmy w końcu długo oczekiwaną wiosnę. Naszym gośćmi były delegacje z dwóch hajnowskich instytucji : specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego oraz warsztatu terapii zajęciowej. Odbył się wiosenny konkurs wiedzy, prelekcja o słowiańskich obrzędach wiosennych, zaś potem wspólnie wykonaliśmy tradycyjną Marzannę oraz przeuroczy, kolorowy „gaik”, symbolizujący wiosenne odrodzenie…