30.11.2018 r. Andrzejki w ŚDS

W tym roku prelekcja dotyczyła,  jak zwykle zresztą, historii obchodów „Andrzejek” , jednakże skoncentrowaliśmy się głównie na życiorysie Świętego Andrzeja, postaci niezwykle ważnej dla Kościoła Katolickiego i  Cerkwii Prawosławnej oraz kulcie tej postaci w obecnych czasach.

S.W.

 

27.11.2018 r. ” Jak wieść gminna niesie: świat nieznany – świat poznany…” – spotkanie z lekarzem psychiatrą.

   W dniu 27.11.2018 r. w naszym domu odbyło się spotkanie z lekarzem psychiatrą M. Godle-wskim. Spotkanie zorganizowane zostało  w ramach  projektu ” Jak wieść gminna niesie : świat nieznany -świat poznany” , który jest realizowany w ramach Programu Ministra  Rodziny Prac i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi ”- edycja 2018 r. Projekt dotyczy osób z terenu Powiatu Hajnowskiego znajdujących się pod opieką Poradni Zdrowia Psychicznego w Hajnówce,  ich rodzin oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce. Projekt jest dofinansowany przez Powiat Hajnowski.

S.W.

23.11.2018 r. Występ muzyczny w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Hajnówce.

W pewne mroźne, piątkowe przedpołudnie, na zaproszenie Pani Gieni , udaliśmy się   do Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego w Hajnówce, by uatrakcyjnić przebywającym tam  pensjonariuszom pobyt piosenkami. Przyjęcie mieliśmy bardzo ciepłe, graliśmy i śpiewaliśmy  długo, zaś słodycze smakowały wybornie. Następna wizyta została zaplanowana na styczeń.

S.Wereszczyński

11.11.2018 r. Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W związku z tym, jak co roku, w ramach zajęć kulturalno – oświatowych odbył się odczyt na ten temat wzbogacony filmem dokumentalnym, zaś w niedzielę,delegacja ŚDS w osobach W.Aleksiejuka i S.Wereszczyńskiego złożyła kwiaty podczas miejskich obchodów tego święta.

S.W.

31.X.2018 r. Dzień Wszystkich Świętych – Dzień zadumy i wspomnień…

          Od samego rana , podczas zajęć kulturalno – oświatowych,  wspominaliśmy podopiecznych, którzy od nas odeszli… Następnie udaliśmy się ze zniczami na hajnowskie cmentarze, po czym -wróciwszy do ośrodka – kontynuowaliśmy wspomnienia przy herbacie…      Wszystko przemija…

                                                                                       S.Wereszczyński

  Spotkanie z lekarzem psychiatrą M. Godlewskim odbędzie się w naszym domu 27.X.2018 r. o godzinie 9.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Spotkanie organizowane jest w ramach realizacji naszego projektu ” Jak wieść gminna niesie : świat nieznany -świat poznany” , który jest realizowany w ramach Programu Ministra  Rodziny Prac i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi ”- edycja 2018 r. Dotyczy osób z terenu Powiatu Hajnowskiego znajdujących się pod opieką Poradni Zdrowia Psychicznego w Hajnówce,  ich rodzin oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce. Projekt jest dofinansowany przez Powiat Hajnowski.

26.X.2018 r., 30.X.2018 r. Warsztaty rzeźbiarskie w ramach projektu ” Jak wieść gminna niesie…”

Projekt ” Jak wieść gminna niesie : świat nieznany, – wiat poznany” jest realizowany w ramach Programu Ministra  Rodziny Prac i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi ”- edycja 2018 r. Dotyczy osób z terenu Powiatu Hajnowskiego znajdujących się pod opieką Poradni Zdrowia Psychicznego w Hajnówce,  ich rodzin oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce. Projekt jest dofinansowany przez Powiat Hajnowski.

Pan Darek FIlinowicz  zorganizował jesienne, ostatnie już spotkania naszych rzeźbiarzy – amatorów, którzy z zapałem dopieszczali swoje dzieła…

25.X.2018 r. XI Przegląd Piosenki Biesiadnej „Po ten kwiat” Białystok 2018.

W tym roku koncert poświęcony był  tematyce patriotycznej. Nasz dzielny zespół „Powrót” wykonał dwa utwory:” Biały krzyż” Czerwonych Gitar oraz ” Nim wstanie dzień” E. Fettinga. Występ udał się znakomicie, po czym ” marszowym krokiem” udaliśmy się do busa, który w strugach jesiennego deszczu zawiózł nas do domu…

S.W.

Projekt ” Jak wieść gminna niesie : świat nieznany, – wiat poznany” jest realizowany w ramach Programu Ministra  Rodziny Prac i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi ”- edycja 2018 r. Dotyczy osób z terenu Powiatu Hajnowskiego znajdujących się pod opieką Poradni Zdrowia Psychicznego w Hajnówce,  ich rodzin oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce. Projekt jest dofinansowany przez Powiat Hajnowski.

Pan Zbigniew Dzwonkowski w ramach cyklu  warsztatów nas zasad fotografii,które podczas wyjazdu  wcielaliśmy w życie dokumentując zwiedzane miejsca…

 

 

 

 

19.X.2018 r. Wizyta w Parku Wodnym w Hajnówce w ramach projektu „Jak wieść gminna niesie: świat nieznany, świat poznany”.

     Po raz kolejny Pan Marcin i Pan Kuba zorganizowali wyjście do hajnowskiego Parku Wodnego w  ramach  projektu     „ Jak wieść gminna niesie: świat nieznany – świat poznany ”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Ministra  Rodziny Prac i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi ”- edycja 2018 r. Dotyczy on  osób z terenu Powiatu Hajnowskiego znajdujących się pod opieką Poradni Zdrowia Psychicznego w Hajnówce,  ich rodzin oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce.Projekt jest dofinansowany przez Powiat Hajnowski. Warto wspomnieć, iż uczestnicy projektu otrzymali karnety upoważniające do wstępu na basen, z czego korzystają  zarówno podczas wyjść indywidualnych, jak i grupowych.

                                                    S.W.

19.X.2018 r. Wycieczka rowerowa w ramach projektu ” Jak wieść gminna niesie…”.

          Korzystając z wyjątkowo ciepłej, październikowej  aury zorganizowaliśmy wycieczkę rowerową do Szczekotowa w ramach  projektu     „ Jak wieść gminna niesie: świat nieznany – świat poznany ”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Ministra  Rodziny Prac i Polityki Społecznej„Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi ”- edycja 2018 r. Dotyczy on  osób z terenu Powiatu Hajnowskiego znajdujących się pod opieką Poradni Zdrowia Psychicznego w Hajnówce,  ich rodzin oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Hajnówce. Projekt jest dofinansowany przez Powiat Hajnowski. Opiekunami grupy rowerowej byli Pani Krystyna, Pan Dariusz oraz Pan Kuba.

                                   S.W.