25.04.2019 r. Wizyta w Nadleśnictwie Hajnówka.

W ramach obchodów    ” Międzynarodowego Dnia Ziemi ”  złożyliśmy wizytę w Nadleśnictwie Hajnówka, gdzie Pan Marek Mackiewicz ciekawie opowiedział nam o tajemnicach lasu oraz historii kolejek leśnych. Odbyliśmy spacer   ścieżką edukacyjną oraz zwiedziliśmy punkt edukacyjny przy siedzibie nadleśnictwa.Spotkanie było niezwykle interesujące i -zgodnie z ustaleniami -będzie kontynuowane w najbliższej przyszłości.

S.W.

18.04.2019 r. „Spacer z kijkami – nordic walking”.

Pani Monika zainicjowała wiosenne spacery z kijkami, które mają poprawić naszą kondycję…

12.04.2019 r. Przerabiamy stół – prace techniczne w sali muzycznej.

W pewien piątek postanowiliśmy podjąć zadanie przerobienia zdezelowanego stołu na nieco mniejszy i bardziej praktyczny stolik z przeznaczeniem na sprzęt muzyczny używany podczas zajęć w pracowni. Prace pilotowali Pan Kuba i Pan Stach, których dzielnie wpierali podopieczni. Warto wspomnieć, iż nasze panie, nie uwzględnione niestety na zdjęciach ( aparat wyciągnęliśmy z szafy dopiero później),  pięknie nam posprzątały salę… Prace techniczne wymagały cięcia, rozkręcania i ponownego dopasowywania elementów, co udało nam się zupełnie dobrze i nowy stół doskonale spełnia swoją funkcję.

S.W.

10.04.2019 r. Codzienne zajęcia kulinarne – dziś gotujemy zupę!

Tym razem zajęcia kulinarne poprowadziła Pani Wiesława, pod przewodnictwem której nasze uzdolnione kulinarnie dziewczęta wyczarowały smakowitą zupę…

S.W.

 

 

Wiosenne prace porządkowe na placu naszego Domu….

Ciepły i słoneczny kwiecień  zdopingował nas, by opuścić przytulne sale i pławić się w pierwszych, acz intensywnych promieniach wiosennego słońca podczas grabienia, pielenia, przycinania, zwożenia, spulchniana, trzepania  i zamiatania. Przedświąteczne porządki w domu i na placu…

S.W.

 

 

5.04.2019 r. ” Impreza Rekreacyjno – Sportowa w Wodzie ” .

Grupa naszych podopiecznych pod opieka Pana Kuby i Pana Marcina wzięła udział w imprezie rekreacyjno – sportowej w Parku Wodnym w Hajnówce.

 

XII Przegląd ” Haft i Koronka” Powiatu Hajnowskiego.

Pani Joanna wraz z Panią Wiesławą odwiedziły Dom Kultury, by zapoznać się z pokonkursową wystawą wspomnianego przeglądu. Należy wspomnieć, iż nasza podopieczna Małgorzata Kalinowska otrzymała wyróżnienie za przygotowanie wspaniałych prac…Panie były zachwycone wystawą!

S.W.

 

 

2.04.2019r. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

W tym roku ogólnomiejskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Hajnówce. W niebieskim korowodzie poruszającym się ulicami miasta oraz w  występach w amfiteatrze miejskim wzięło udział prawie 600 osób. Uczestniczyło w nich 16 placówek oświatowych z Hajnówki. Nasza grupa wokalna wzięła udział w wykonaniu piosenki przygotowanej przez SOSW. Posadziliśmy również symboliczne niebieskie bratki na specjalnie przygotowanym na te okazję klombie…

S.W.

1.04.2019 r. Wygrany ” casting” na nowego gitarzystę grupy „Powroot” z ŚDS!!!!

Pan Jan zażyczył sobie sesji zdjęciowej z gitarą, po obejrzeniu której oznajmił, iż zacznie zgłębiać tajniki gry na tym instrumencie i wkrótce zastąpi obecnego gitarzystę….Niniejszym przedstawiamy sceniczny wizerunek Jana!

S.W.

27.03.2019 r. Spotkanie pracowników ŚDŚ z rodzicami podopiecznych SOSW w Hajnówce.

W ramach promowania działalności naszego domu , koleżanka Monika Mirończuk oraz kolega Stanisław Wereszczyński odbyli spotkanie z rodzicami uczniów Specjalnego – Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce. Serdecznie dziękujemy  Dyrektor SOSW Pani  Lucynie Wawreszuk za umożliwienie nam zorganizowania spotkania.

S.W.

 

 

 

28.03.2019 r. Spotkanie muzyczne w ŚDS.

W związku ze zbliżającymi się obchodami  Dnia Autyzmu i przygotowywanym z tej okazji przez SOSW w Hajnówce marszem oraz występem artystycznym w amfiteatrze miejskim ,odbyliśmy w naszym domu wspólną próbę muzyczną mającą na celu nauczenie się piosenki wybranej do wykonania na scenie. Tym razem nasz udział ograniczył się do wsparcia wokalnego, gdyż Pan Artur przygotował wcześniej  samodzielnie podkład muzyczny. Dzielnie pracowaliśmy nad opanowaniem materiału muzycznego .

S.W.

22.03.2019 Powitanie Wiosny w ŚDS !

Co prawda w tym roku wiosna bardzo zwleka z rozgoszczeniem się na dobre w naszym regionie, niemniej jednak plan roczny realizować trzeba…Tradycyjnie już zaprosiliśmy delegację ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce, by wspólnie pożegnać zimę i powitać upragnioną porę roku – Wiosnę. Urządziliśmy wiosenne konkursy, poczęstunek oraz wspólne śpiewanie, podczas którego dzielnie wspierał nas Pan Jarek z SOSW.  Było sympatycznie!